Gliniarz z Beverly Hills

Beverly Hills Cop

Komediowe
IMDb 7,1/10
1 godz. 45 min.

Axel Foley (Eddie Murphy) jest policjantem z Detroit, który stawia sobie za cel wyjaśnienie okoliczności śmierci przyjaciela o imieniu Mikey (James Russo). W tym celu udaje się do Beverly Hills, gdzie odkrywa, że ofiara za dużo wiedziała o nielegalnych interesach swojego pracodawcy, Victora Maitlanda (Steven Berkoff). Axel sądzi, że to on zlecił zabójstwo. Przekazuje tę informację lokalnemu porucznikowi – Andrew Bogomilowi (Ronny Cox). Ten jednak nie chce o niczym słyszeć. Foley’owi nie…

Axel Foley (Eddie Murphy) jest policjantem z Detroit, który stawia sobie za cel wyjaśnienie okoliczności śmierci przyjaciela o imieniu Mikey (James Russo). W tym celu udaje się do Beverly Hills, gdzie odkrywa, że ofiara za dużo wiedziała o nielegalnych interesach swojego pracodawcy, Victora Maitlanda (Steven Berkoff). Axel sądzi, że to on zlecił zabójstwo. Przekazuje tę informację lokalnemu porucznikowi – Andrew Bogomilowi (Ronny Cox). Ten jednak nie chce o niczym słyszeć. Foley’owi nie pozostaje nic innego, jak tylko poprowadzić śledztwo na własną rękę.

Przebojowa komedia z nominowanym do Złotego Globu Eddie’m Murphym (Dreamgirls) w roli głównej, który wciela w rolę konsekwentnie dążącego do celu gliniarza. Obok niego występują Judge Reinhold (Śnięty Mikołaj), John Ashton (Gdzie jesteś, Amando), Lisa Eilbacher (10 minut do północy) oraz Ronny Cox (RoboCop). Produkcja w reżyserii dwukrotnie nominowanego do Oscara Martina Bresta (Zapach kobiety) wyróżnia się błyskotliwą fabułą i stanowi doskonałą rozrywkę dla wszystkich miłośników dobrego humoru. Była wielkim kinowym hitem lat osiemdziesiątych i pokochały ją miliony widzów na całym świecie.

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę
Zobacz również
Pulp Fiction
  • Komediowe
  • Stany Zjednoczone

Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta) są płatnymi zabójcami, którzy dostają zlecenie…

Przekładaniec
  • Komediowe

Mr. X (Daniel Craig), znany w przestępczym światku gangster handlujący narkotykami, postanawia…

Sztanga i cash
  • Komediowe

Miami, rok 1994. Daniel Lugo (Mark Wahlberg) jest pracownikiem siłowni, który marzy o światowym…

Włoska robota
  • Komediowe

John (Donald Sutherland) jest odnoszącym sukcesy złodziejem, który przewodzi grupie przestępczej.…

Gliniarz z Beverly Hills 2
  • Komediowe

W Beverly Hills grupa zamaskowanych bandytów organizuje napad na salon jubilerski. W ich ręce trafia…

MacGruber
  • Komediowe

Szalona parodia kultowego amerykańskiego serialu MacGyver. Były agent służb specjalnych powraca, by…

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę