Dotknięcie nocy

Kryminalne
IMDb 7,0/10
1 godz. 28 min.

Pierwszy polski film kryminalny, a zarazem jedyny kryminał w dorobku polskiego mistrza komedii Stanisława Barei – reżysera, scenarzysty i aktora. Ogłoszonego najlepszym reżyserem komediowym stulecia w Polsce. Podstawą fabuły stały się wydarzenia autentyczne: napad, którego nieznani sprawcy dokonali w drugiej połowie lat pięćdziesiątych pod Pleszewem, zabijając cztery osoby - dwie kasjerki, strażnika i kierowcę. Film zrealizowany przy udziale i pomocy Milicji Obywatelskiej Prowincjonalny fotograf…

Pierwszy polski film kryminalny, a zarazem jedyny kryminał w dorobku polskiego mistrza komedii Stanisława Barei – reżysera, scenarzysty i aktora. Ogłoszonego najlepszym reżyserem komediowym stulecia w Polsce.
Podstawą fabuły stały się wydarzenia autentyczne: napad, którego nieznani sprawcy dokonali w drugiej połowie lat pięćdziesiątych pod Pleszewem, zabijając cztery osoby - dwie kasjerki, strażnika i kierowcę.
Film zrealizowany przy udziale i pomocy Milicji Obywatelskiej
Prowincjonalny fotograf Roman Jacenko nawiązuje romans z kasjerką bankową Beatą. Na podstawie uzyskanych od niej informacji opracowuje i przeprowadza krwawy napad na samochód przewożący pieniądze, zabijając trzy osoby i ciężko raniąc Beatę. Nieoczekiwanie jako jedyny dostępny fotograf zaczyna współpracować z milicją, co pozwala mu zacierać kolejne ślady. Mimo to kapitan Pyrkosz dość szybko zwraca uwagę na niepokojące zachowanie Jacenki. Morderca obawia się, że może go zidentyfikować przebywająca w szpitalu Beata. Nie zdaje sobie sprawy, że milicja jest już na jego tropie.

Zobacz również
Zemsta to za mało
  • Kryminalne

Weteran służb specjalnych John Bradley (Lou Ferrigno) wyrusza z Nowego Jorku do Anglii, aby…

Drogówka
  • Kryminalne

Historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i…

Siedem dni
  • Kryminalne

Jiyeon to ciężko pracująca i odnosząca sukcesy prawniczka oraz samotna matka 7-letniej córki.…

Dwaj panowie N
  • Kryminalne

Jeden z niewielu filmów kryminalnych w dorobku Tadeusza Chmielewskiego. W roli głównej Stanisław…

Pod paznokciami
  • Kryminalne

Solimar jest atrakcyjną, trzydziestoparoletnią Portorykanką, która mieszka w Nowym Jorku od…

Magik
  • Kryminalne

Dwóch braci-magików rywalizuje z właścicielem cyrku Negro Santa Cruzem na sztuczki magiczne. Jeśli…

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę