W księżycową jasną noc

A Midnight Clear

Wojenne
IMDb 6,9/10
1 godz. 47 min.

Klęska Niemiec jest przesądzona, alianci przesuwają się na wschód w głąb Rzeszy. Podczas kolejnej misji amerykańscy żołnierze z plutonu rozpoznawczego spotykają w lesie mały oddział Wehrmachtu. Niemieccy żołnierze nie chcą już walczyć. Zamiast krwawej rozprawy proponują Amerykanom bitwę na śnieżki i wspólną Wigilię. Zwiadowcy są skłonni przyjąć kapitulację. W ostatniej chwili dochodzi jednak do tragicznego nieporozumienia. Ukazujący bezsens i okrucieństwo wojny, kameralny dramat na podstawie…

Klęska Niemiec jest przesądzona, alianci przesuwają się na wschód w głąb Rzeszy. Podczas kolejnej misji amerykańscy żołnierze z plutonu rozpoznawczego spotykają w lesie mały oddział Wehrmachtu. Niemieccy żołnierze nie chcą już walczyć. Zamiast krwawej rozprawy proponują Amerykanom bitwę na śnieżki i wspólną Wigilię. Zwiadowcy są skłonni przyjąć kapitulację. W ostatniej chwili dochodzi jednak do tragicznego nieporozumienia.

Ukazujący bezsens i okrucieństwo wojny, kameralny dramat na podstawie popularnej powieści Williama Whartona o tym samym tytule. Rozgrywająca się w 1944 roku historia opowiada o grupie amerykańskich i niemieckich żołnierzy, którzy postanawiają spędzić wspólnie Wigilię. Reżyserem i scenarzystą tego poruszającego filmu jest Keith Gordon (Matka noc, Śpiewający detektyw), a wśród odtwórców głównych ról znaleźli się: Peter Berg (Copland, Zakładnik), znany z serialu HBO Ekipa Kevin Dillon, nominowany do Nagrody Akademii Gary Sinise (Forrest Gump, Apollo 13), Arye Gross (60 sekund, Raport mniejszości) oraz zdobywca czterech nominacji do Oscara Ethan Hawke (Przed zachodem słońca, Boyhood). Obraz otrzymał nominację do Nagrody Independent Spirit za najlepszy scenariusz.

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę
Zobacz również
Wojak Churchill
  • Wojenne

Zwariowana komedia producenta filmu "Bridget Jones: w pogoni za rozumem". Satyra nie oszczędzająca…

Wróg u bram
  • Wojenne

II wojna światowa. Pod Stalingradem toczy się zażarta walka. Radziecki snajper Wasilij Zajcew (Jude…

Żółtodzioby
  • Wojenne

Brandon Bartle (Alden Ehrenreich) oraz Daniel Murphy (Tye Sheridan) są dwoma pełnymi naiwności…

1945
  • Wojenne

W sierpniowy dzień 1945 roku mieszkańcy pewnej węgierskiej wioski zajęci są organizacją ślubu syna…

Matka i córka
  • Wojenne

Carla Leone jest śliczna, lubiana przez wszystkich i pewna siebie. Nauka w liceum jest dla niej…

Katyń
  • Wojenne

Gdy 17 września 1939 roku armia radziecka wkroczyła do Polski, nieprzygotowana do walki na dwóch…

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę