Smażalnia story

Komediowe
IMDb 5,0/10
1 godz. 22 min.

Satyryczne spojrzenie na układy i powiązania mieszkańców prowincjonalnej Polski oraz ich ogromna wiara w nieskończoną moc telewizji. W jednej z ról Rudi Schubert, z towarzystwem zespołu Wały Jagiellońskie. Broda i Redaktorek, po kilku latach pobytu w Finlandii, wracają promem do kraju. Wiozą ze sobą, ukryte w samochodzie, modne kombinezony. W Polsce okresu stanu wojennego, stanowią doskonałą lokatę kapitału, którą zamierzają spieniężyć na miejscu. W futerale akordeonu znajduje się kamera…

Satyryczne spojrzenie na układy i powiązania mieszkańców prowincjonalnej Polski oraz ich ogromna wiara w nieskończoną moc telewizji. W jednej z ról Rudi Schubert, z towarzystwem zespołu Wały Jagiellońskie.

Broda i Redaktorek, po kilku latach pobytu w Finlandii, wracają promem do kraju. Wiozą ze sobą, ukryte w samochodzie, modne kombinezony. W Polsce okresu stanu wojennego, stanowią doskonałą lokatę kapitału, którą zamierzają spieniężyć na miejscu. W futerale akordeonu znajduje się kamera filmowa. Pierwszy wieczór na ojczystej ziemi spędzają w restauracji. Na Wybrzeżu grasuje szajka, żyjąca z wracających do Polski rodaków. Broda i Redaktorek zostają okradzeni z całego majątku, budzą się rano w leśnej głuszy. Pozostał im tylko zepsuty samochód i kamera. Przejeżdżający patrol wojskowy pomaga muzykom, wzywając okolicznych mieszkańców. Ci, widząc kamerę i oklejone nalepkami „Telewizja” auto, biorą ich za redaktorów. Sensacyjna wieść błyskawicznie rozchodzi się po okolicy. Broda i Redaktorek wcielają się w przypisane im role. Biorą udział w szeregu przyjęć i bankietów. Ich zainteresowanie wzbudza miejscowa piękność, Kasia. Pobyt ekipy telewizyjnej wywołuje panikę w urzędzie gminy. Naczelnik wydaje polecenie starannego ukrycia, ciągnącej się od lat sprawy budowy smażalni.

Zobacz również
Pulp Fiction
  • Komediowe
  • Stany Zjednoczone

Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta) są płatnymi zabójcami, którzy dostają zlecenie…

Przekładaniec
  • Komediowe

Mr. X (Daniel Craig), znany w przestępczym światku gangster handlujący narkotykami, postanawia…

Sztanga i cash
  • Komediowe

Miami, rok 1994. Daniel Lugo (Mark Wahlberg) jest pracownikiem siłowni, który marzy o światowym…

Włoska robota
  • Komediowe

John (Donald Sutherland) jest odnoszącym sukcesy złodziejem, który przewodzi grupie przestępczej.…

Gliniarz z Beverly Hills 2
  • Komediowe

W Beverly Hills grupa zamaskowanych bandytów organizuje napad na salon jubilerski. W ich ręce trafia…

Gliniarz z Beverly Hills
  • Komediowe

Axel Foley (Eddie Murphy) jest policjantem z Detroit, który stawia sobie za cel wyjaśnienie…

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę