Słodki kraj

Sweet Country

Westernowe
IMDb 6,7/10
1 godz. 53 min.

Australia, lata dwudzieste XX wieku. Sam (Hamilton Morris) jest Aborygenem w średnim wieku, który pewnego dnia dostaje ofertę pracy od Harry’ego Marsha (Ewen Leslie). Nie zdaje sobie jednak sprawy jak nieuczciwym człowiekiem jest jego nowy pracodawca. Sam nie może się z nim dogadać, a ich wzajemne kontakty stają się coraz bardziej napięte. W końcu dochodzi do strzelaniny, w której ginie Marsh. Aborygen, który zabił białego w obronie własnej musi uciekać z ciężarną żoną Lizzie (Natassia Gorey…

Australia, lata dwudzieste XX wieku. Sam (Hamilton Morris) jest Aborygenem w średnim wieku, który pewnego dnia dostaje ofertę pracy od Harry’ego Marsha (Ewen Leslie). Nie zdaje sobie jednak sprawy jak nieuczciwym człowiekiem jest jego nowy pracodawca. Sam nie może się z nim dogadać, a ich wzajemne kontakty stają się coraz bardziej napięte. W końcu dochodzi do strzelaniny, w której ginie Marsh. Aborygen, który zabił białego w obronie własnej musi uciekać z ciężarną żoną Lizzie (Natassia Gorey Furber). W pościg za nimi wyruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera (Bryan Brown).

Australijski western opowiadający historię Aborygena, który musi zmierzyć się z porządkiem stworzonym przez białego człowieka. Zdobywcy Kryształowego Niedźwiedzia w Berlinie i wielu innych prestiżowych nagród – Warwickowi Thorntonowi (Samson i Dalila) – w bezbłędny sposób udaje się odtworzyć ducha czasów segregacji rasowej i pokazać wszelkie jego absurdy. Ciekawe kreacje w filmie tworzą m.in. trzykrotnie nominowany do Złotego Globu Sam Neill (Park Jurajski), Bryan Brown (serial Ptaki ciernistych krzewów), Hamilton Morris (serial 8MMM Aboriginal Radio), Thomas M. Wright (Kryptonim HHhH) oraz Ewen Leslie (Droga do zapomnienia). Produkcja została wyróżniona Nagrodą Specjalną Jury na MFF w Wenecji.

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę
Zobacz również
Kung - fu
  • Westernowe

Dzieło okresu kina moralnego niepokoju, ukazujące siłę solidarności i jedności w zwycięskiej walce z…

McLintock!
  • Westernowe

Zamożny hodowca bydła, George Washington McLintock (John Wayne), wiedzie beztroski żywot na ranczu…

Na śmierć i życie
  • Westernowe

Rok 1944. Allen Ginsberg (Daniel Radcliffe) jest świeżo upieczonym studentem uniwersytetu Columbia.…

Jeździec
  • Westernowe

Brady (Brady Jandreau) jest cowboyem i wschodzącą gwiazdą rodeo. Pewnego dnia jego karierę przerywa…

Aż do piekła
  • Westernowe

Nominowany do czterech Oscarów mroczny dramat kryminalny okrzyknięty przez krytyków jedną z…

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
  • Westernowe

Jill McBain (Claudia Cardinale) jedzie z Nowego Orleanu do swojego męża, który mieszka w małym…

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę