Różowa Pantera: Strzał w ciemności

A Shot in the Dark

Komediowe
IMDb 7,4/10
1 godz. 42 min.

Pewnego dnia zostaje zamordowany szofer bogacza Benjamina Ballona (George Sanders). Podejrzenie pada na piękną służącą – Marię Gambrelli (Elke Sommer) – która była kochanką kierowcy. Dziewczyna nie przyznaje się jednak do winy. Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się gamoniowaty inspektor Clouseau (Peter Sellers). Jego zdaniem Maria jest niewinna. Mężczyzna nie powstrzyma się przed niczym, żeby dowieść swojej racji. Drugi z serii filmów kryminalno-komediowych, których głównym bohaterem jest nieporadny…

Pewnego dnia zostaje zamordowany szofer bogacza Benjamina Ballona (George Sanders). Podejrzenie pada na piękną służącą – Marię Gambrelli (Elke Sommer) – która była kochanką kierowcy. Dziewczyna nie przyznaje się jednak do winy. Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się gamoniowaty inspektor Clouseau (Peter Sellers). Jego zdaniem Maria jest niewinna. Mężczyzna nie powstrzyma się przed niczym, żeby dowieść swojej racji.

Drugi z serii filmów kryminalno-komediowych, których głównym bohaterem jest nieporadny francuski detektyw – inspektor Jacques Clouseau. Produkcja w reżyserii wyróżnionego Oscarem Specjalnym Blake’a Edwardsa (Śniadanie u Tiffany’ego, Victor/Victoria) uchodzi za najlepszą część cyklu Różowa Pantera, choć formalnie do niego nie należy. Film tryska wyśmienitym humorem. Zachwyca kapitalnymi dialogami, bezbłędną grą aktorów oraz błyskotliwą, pełną absurdów fabułą. W główne role wcielają się brawurowo: nominowany do trzech Oscarów Peter Sellers (Wystarczy być), wyróżniona Złotym Globem Elke Sommer (Nagroda), laureat Nagrody Akademii George Sanders (Wszystko o Ewie), Herbert Lom (Różowa Pantera kontratakuje), Tracy Reed (Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę) oraz Graham Stark (Powrót Różowej Pantery). Produkcja była nominowana do BAFTY za najlepsze kostiumy.

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę
Zobacz również
Pulp Fiction
  • Komediowe
  • Stany Zjednoczone

Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta) są płatnymi zabójcami, którzy dostają zlecenie…

Przekładaniec
  • Komediowe

Mr. X (Daniel Craig), znany w przestępczym światku gangster handlujący narkotykami, postanawia…

Sztanga i cash
  • Komediowe

Miami, rok 1994. Daniel Lugo (Mark Wahlberg) jest pracownikiem siłowni, który marzy o światowym…

Włoska robota
  • Komediowe

John (Donald Sutherland) jest odnoszącym sukcesy złodziejem, który przewodzi grupie przestępczej.…

Gliniarz z Beverly Hills 2
  • Komediowe

W Beverly Hills grupa zamaskowanych bandytów organizuje napad na salon jubilerski. W ich ręce trafia…

Gliniarz z Beverly Hills
  • Komediowe

Axel Foley (Eddie Murphy) jest policjantem z Detroit, który stawia sobie za cel wyjaśnienie…

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę