Raport mniejszości

Minority Report

Akcji
IMDb 7,3/10
2 godz. 25 min.

Waszyngton, rok 2054. Świat jest wolny od zbrodni. Przyszłość można przewidzieć, a winnych ukarać, zanim popełnią przestępstwo. Dowodów dostarczają jasnowidze Agencji Prewencji Departamentu Sprawiedliwości. Jej szefem jest John Anderton (Tom Cruise). Pewnego dnia mężczyzna dowiaduje się, że za 36 godzin zabije człowieka, którego nawet nie zna. Podczas próby aresztowania udaje mu się uciec. Rozpoczyna się walka z czasem. Czy Anderton będzie w stanie udowodnić swoją niewinność? Widowiskowo…

Waszyngton, rok 2054. Świat jest wolny od zbrodni. Przyszłość można przewidzieć, a winnych ukarać, zanim popełnią przestępstwo. Dowodów dostarczają jasnowidze Agencji Prewencji Departamentu Sprawiedliwości. Jej szefem jest John Anderton (Tom Cruise). Pewnego dnia mężczyzna dowiaduje się, że za 36 godzin zabije człowieka, którego nawet nie zna. Podczas próby aresztowania udaje mu się uciec. Rozpoczyna się walka z czasem. Czy Anderton będzie w stanie udowodnić swoją niewinność?

Widowiskowo zrealizowany film science fiction w reżyserii Stevena Spielberga. Obraz jest ekranizacją popularnego opowiadania Philipa K. Dicka i stanowi prawdziwą gratkę dla fanów fantastyki. Osią historii jest oczywiście postać głównego bohatera, w którego doskonale wciela się trzykrotnie nominowany do Nagrody Akademii Tom Cruise (Urodzony 4 lipca). W obsadzie filmu znaleźli się również Max von Sydow (Wyspa tajemnic), Neal McDonough (Kompania braci), zdobywca Złotego Globu Colin Farrell (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj) oraz nominowana do dwóch Oscarów Samantha Morton (Słodki drań). Twórcy inspirują się kryminałami z lat czterdziestych poprzedniego wieku. Udaje im się przy tym stworzyć fascynujący świat, który za kilka lat może stać się rzeczywistością. Produkcja została wyróżniona czterema nagrodami Saturna oraz nominacją do Oscara w kategorii „najlepszy montaż dźwięku”.

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę
Zobacz również
Geostorm
  • Akcji

Zmiany klimatu coraz poważniej zagrażają Ziemi i jej mieszkańcom. Zdesperowane rządy wszystkich…

Pitbull. Ostatni Pies
  • Akcji

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie.…

Dorwać Gunthera
  • Akcji

Komedia dziejąca się w środowisku płatnych morderców. Grupa młodych, niedoświadczonych, ale…

Wong Kei-Ying: mistrz zapomnianego kopnięcia
  • Akcji

Końcówka okresu panowania dynastii Qing to trudny czas dla Chin. Zagraniczne mocarstwa z całych sił…

Żebrak So: mistrz pijanej pięści
  • Akcji

Syn zamożnego kupca z Kantonu, So Chan, urodził się pod szczęśliwą gwiazdą. Bystry i ambitny…

Desperado
  • Akcji

El Mariachi (Antonio Banderas) zamiast instrumentu trzyma w futerale amunicję. Mężczyzna przybywa do…

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę