Kung - fu

Kung - Fu

Westernowe
IMDb 7,2/10
1 godz. 45 min.

Dzieło okresu kina moralnego niepokoju, ukazujące siłę solidarności i jedności w zwycięskiej walce z niesprawiedliwością. Inżynier elektronik Witek jest osobą niezwykle wrażliwą na fałsz, sprzeciwiającą się wszelkim próbą uzurpatorstwa i promowania ludzi bez wiedzy i dorobku zawodowego. Odkrywa, że jeden z dyrektorów przedsiębiorstwa, w którym pracuje, skopiował pracę doktorską z angielskiego wydawnictwa. Postanawia nagłośnić oszustwo, co spotyka się z ostrą reakcją najbliższego otoczenia…

Dzieło okresu kina moralnego niepokoju, ukazujące siłę solidarności i jedności w zwycięskiej walce z niesprawiedliwością.

Inżynier elektronik Witek jest osobą niezwykle wrażliwą na fałsz, sprzeciwiającą się wszelkim próbą uzurpatorstwa i promowania ludzi bez wiedzy i dorobku zawodowego. Odkrywa, że jeden z dyrektorów przedsiębiorstwa, w którym pracuje, skopiował pracę doktorską z angielskiego wydawnictwa. Postanawia nagłośnić oszustwo, co spotyka się z ostrą reakcją najbliższego otoczenia dyrektora. Klika postanawia wyeliminować zagrożenie. Witek zostaje wyrzucony z pracy, jego żonę dosięgają szykany, a córkę usuwają z przedszkola. Lokalne środowisko zdecydowanie opowiada się przeciwko niemu, cała rodzina odczuwa coraz wyraźniejszą niechęć. Prawda wydaje się być nikomu niepotrzebna, wręcz szkodliwa. W odwiedziny do dawnego kolegi przyjeżdża dziennikarz stołecznej gazety. Są przyjaciółmi z czasów studiów, kiedyś z kilkoma innymi osobami, stanowili mocno związaną grupę. Dziennikarz postanawia pomóc Witkowi, uruchamia ich wspólne, stare znajomości.

Zobacz również
Słodki kraj
  • Westernowe

Australia, lata dwudzieste XX wieku. Sam (Hamilton Morris) jest Aborygenem w średnim wieku, który…

McLintock!
  • Westernowe

Zamożny hodowca bydła, George Washington McLintock (John Wayne), wiedzie beztroski żywot na ranczu…

Na śmierć i życie
  • Westernowe

Rok 1944. Allen Ginsberg (Daniel Radcliffe) jest świeżo upieczonym studentem uniwersytetu Columbia.…

Jeździec
  • Westernowe

Brady (Brady Jandreau) jest cowboyem i wschodzącą gwiazdą rodeo. Pewnego dnia jego karierę przerywa…

Aż do piekła
  • Westernowe

Nominowany do czterech Oscarów mroczny dramat kryminalny okrzyknięty przez krytyków jedną z…

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
  • Westernowe

Jill McBain (Claudia Cardinale) jedzie z Nowego Orleanu do swojego męża, który mieszka w małym…

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę