Bugsy

Dramatyczne
IMDb 6,4/10
2 godz. 14 min.

Benjamin "Bugsy" Siegel (Warren Beatty) jest niezwykle sprytnym i skutecznym gangsterem, który zostaje wysłany przez swoich bossów do Los Angeles. Obdarzony wybuchowym temperamentem mężczyzna zjednuje sobie ludzi urokiem osobistym i elegancją. Pewnego dnia Bugsy poznaje Virginię Hill (Annette Bening), początkującą aktorkę o olśniewającej urodzie i burzliwej przeszłości. Para szybko rozpoczyna namiętny romans. Zakochani decydują się też na bardzo ryzykowny krok. Postanawiają zbudować w samym…

Benjamin "Bugsy" Siegel (Warren Beatty) jest niezwykle sprytnym i skutecznym gangsterem, który zostaje wysłany przez swoich bossów do Los Angeles. Obdarzony wybuchowym temperamentem mężczyzna zjednuje sobie ludzi urokiem osobistym i elegancją. Pewnego dnia Bugsy poznaje Virginię Hill (Annette Bening), początkującą aktorkę o olśniewającej urodzie i burzliwej przeszłości. Para szybko rozpoczyna namiętny romans. Zakochani decydują się też na bardzo ryzykowny krok. Postanawiają zbudować w samym środku pustyni miasto swoich marzeń, które stanie się mekką hazardzistów.

Oparte na faktach, popisowo zrealizowane i zagrane kino gangsterskie. Film opowiada historię charyzmatycznego Bena Siegela i początków światowej stolicy hazardu – Las Vegas. W pełnym rozmachu obrazie Barry’ego Levinsona (Rain Man – Oscar, Fakty i akty) wystąpiła plejada gwiazd Hollywood. Za stworzone przez siebie kreacje Warren Beatty (Bonnie i Clyde, Czerwoni), Harvey Keitel (Fortepian, Młodość) i Ben Kingsley (Gandhi, Dom z piasku i mgły) otrzymali zasłużone nominacje do Oscara. Obok nich w obsadzie znalazła się czterokrotnie nominowana do tej nagrody Annette Bening (American Beauty, Wszystko w porządku), która zagrała ukochaną Siegela, Virginię Hill (po jego śmierci popełniła samobójstwo). Nagrodzona dwoma Oscarami (z 10 nominacji), za najlepsze kostiumy i scenografię, produkcja z dużą wiarygodnością pokazuje Stany Zjednoczone lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Scenariusz powstał na podstawie książki Deana Jenningsa pt. „We only kill each other: The life and bad times of Bugsy Siegel”.

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę
Zobacz również
Niebezpieczny umysł
  • Dramatyczne

Niebezpieczny umysł jest biografią, najprawdopodobniej częściowo fikcyjną, gwiazdora stacji…

Joker
  • Dramatyczne

Nick Wild jest ochroniarzem w Las Vegas o zabójczych umiejętnościach zawodowych i osobistych…

Kaznodzieja z karabinem
  • Dramatyczne

Film oparty na faktach opowiada wstrząsającą historię mężczyzny, Sama Childersa, który zaangażował…

Ogień zwalczaj ogniem
  • Dramatyczne

Strażak Jeremy Coleman (Josh Duhamel) jest świadkiem zbrodni. Mordercą okazuje się ścigany od wielu…

Ulice we krwi
  • Dramatyczne

Nowy Orlean, sześć miesięcy po tym jak huragan Katrina zupełnie zdewastował miasto. Chociaż ustąpiła…

Farma cudów
  • Dramatyczne

Helena (Milka Ahlroth) jest kobietą po przejściach, którą mąż zostawił dla młodszej kochanki.…

do zakończenia reklamy pozostało s
Włącz dźwięk
Pomiń reklamę